IPB70N04S406
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPB70N04S406
JLCPCB Part #
C3289255
Package
TO-263
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 2.55nF@25V 32nC@10V 40V 4V@26uA 58W 6.2mΩ@70A,10V 70A TO-263 MOSFETs ROHS