IPB160N04S203
MFR.Part #
IPB160N04S203
JLCPCB Part #
C3279270
Package
TO-263-7-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 160A 170nC@10V 2.15nF 2.9mΩ@10V 300W 40V 4V 5.3nF 580pF N-Channel TO-263-7-3 MOSFETs ROHS