IKY40N120CH3
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKY40N120CH3
JLCPCB Part #
C536222
Package
TO-247-4
Description
-40℃~+175℃ 1.2kV 1.3mJ 132pF 190nC@15V 2.18mJ 2.35V@40A,15V 2.385nF 235pF 280ns 30ns 350ns 5.1V@1.5mA 500W 80A TO-247-4 IGBT Transistors / Modules ROHS