IKA15N60T
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKA15N60T
JLCPCB Part #
C142382
Package
TO-220-3(FulIPAK)
Description
-40℃~+175℃ 17ns 188ns 18A 2.05V@15A,15V 220uJ 24pF 34ns 35.7W 350uJ 4.1V@210uA 45A 55pF 600V 860pF 87nC@15V FS (Field Stop) TO-220-3(FulIPAK) IGBT Transistors / Modules ROHS