BSC252N10NSFG
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC252N10NSFG
JLCPCB Part #
C3278646
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.1nF 100V 17nC@10V 25.2mΩ@10V 370pF 370pF 40A 4V 78W TDSON-8 MOSFETs ROHS