BSC205N10LSG
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC205N10LSG
JLCPCB Part #
C3278649
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 100V 2.4V@43uA 2.9nF@50V 20.5mΩ@45A,10V 41nC@10V 7.4A、45A 76W TDSON-8 MOSFETs ROHS