BSC160N10NS3G
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC160N10NS3G
JLCPCB Part #
C148261
Package
TDSON-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.7nF 100V 11pF 25nC@10V 3.5V 320pF 33mΩ@6V 42A 60W TDSON-8(5x6) MOSFETs ROHS