BSC155N06ND
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC155N06ND
JLCPCB Part #
C534419
Package
TDSON-8-EP(5x6)
Description
-55℃~+175℃ 15.5mΩ@10V 2 N-Channel 2.25nF 20A 29nC@10V 30pF 380pF 4V 50W 60V N-Channel TDSON-8-EP(5x6) MOSFETs ROHS