BSC097N06NS
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC097N06NS
JLCPCB Part #
C534397
Package
TDSON-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.075nF 12nC@10V 3.3V 32pF 36W 46A 60V 9.7mΩ@10V TDSON-8(5x6) MOSFETs ROHS