BSC028N06NS
MFR.Part #
BSC028N06NS
JLCPCB Part #
C412733
Package
PG-TDSON-8(5.9x5.2)
Description
2.5W 2.8V@50uA 2.8mΩ@10V,50A 23A 60V N-Channel PG-TDSON-8(5.9x5.2) MOSFETs ROHS