BSC028N06NS
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC028N06NS
JLCPCB Part #
C148250
Package
TDSON-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100A 2.8mΩ@10V 3.375nF 3.3V 49nC@10V 56pF 60V 825pF 83W N-Channel TDSON-8(5x6) MOSFETs ROHS