BSC016N03MSG
MFR.Part #
BSC016N03MSG
JLCPCB Part #
C3282601
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.6mΩ@30A,10V 13nF@15V 173nC@10V 2.5W、125W 28A、225A 2V@250uA 30V TDSON-8 MOSFETs ROHS