AUIRF3305
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
AUIRF3305
JLCPCB Part #
C533250
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 140A 150nC 2V 3.65nF 330W 450pF 55V 8mΩ@10V TO-220 MOSFETs ROHS