AUIRF2903Z
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
AUIRF2903Z
JLCPCB Part #
C533242
Package
TO-220AB-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.1nF 1.9mΩ@10V 160nC@10V 260A 290W 2V 30V 6.32nF TO-220AB-3 MOSFETs ROHS