IL1117C-1.8
Extended
Manufacturer
IKSEMICON
MFR.Part #
IL1117C-1.8
JLCPCB Part #
C439978
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(1A) 1.8V 12V 1A Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS