RYUV160V10UF8*10
Extended
Manufacturer
Honor Elec
MFR.Part #
RYUV160V10UF8*10
JLCPCB Part #
C48970931
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 10.2mm 10uF 160V 3000hrs@105℃ 39mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS