RYRVE10V330UF8*10
Extended
Manufacturer
Honor Elec
MFR.Part #
RYRVE10V330UF8*10
JLCPCB Part #
C48970869
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 10V 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 330uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS