RYHS6.3V470UF5*8
MFR.Part #
RYHS6.3V470UF5*8
JLCPCB Part #
C48970305
Package
Plugin,D5xL8mm
Description
16mΩ@100kHz 2.69A 2000hrs@105℃ 470uF 5mm 6.3V 8mm Polymer Plugin,D5xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS