RYHS6.3V270UF6*5
Extended
Manufacturer
Honor Elec
MFR.Part #
RYHS6.3V270UF6*5
JLCPCB Part #
C48970357
Package
Plugin,D6.3xL5.5mm
Description
2.69A@100kHz 2000hrs@105℃ 25mΩ@100kHz 270uF 5.5mm 6.3V 6.3mm Polymer Plugin,D6.3xL5.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS