RYHS6.3V2200UF8*16
MFR.Part #
RYHS6.3V2200UF8*16
JLCPCB Part #
C48970208
Package
Plugin,D8xL16mm
Description
14mΩ@100kHz 16mm 2000hrs@105℃ 2200uF 4.9A@100kHz 6.3V 8mm Polymer Plugin,D8xL16mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS