RYHS16V100UF6.3*7
MFR.Part #
RYHS16V100UF6.3*7
JLCPCB Part #
C48970405
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Description
100uF 16V 2.35A@100kHz 2000hrs@105℃ 22mΩ@100kHz 6.3mm 7mm Polymer Plugin,D6.3xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS