RYHS16V100UF5*7
MFR.Part #
RYHS16V100UF5*7
JLCPCB Part #
C48970211
Package
Plugin,D5xL7mm
Description
100uF 16V 2.25A@100kHz 2000hrs@105℃ 25mΩ@100kHz 5mm 7mm Polymer Plugin,D5xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS