RYHS16V1000UF6*15
MFR.Part #
RYHS16V1000UF6*15
JLCPCB Part #
C48970202
Package
Plugin,D6.3xL15mm
Description
1000uF 14mΩ@100kHz 15mm 16V 2000hrs@105℃ 4.8A 6.3mm Polymer Plugin,D6.3xL15mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS