RYHS10V470UF6*11
MFR.Part #
RYHS10V470UF6*11
JLCPCB Part #
C48970378
Package
Plugin,D6.3xL11.5mm
Description
10V 11.5mm 14mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 3.65A 470uF 6.3mm Polymer Plugin,D6.3xL11.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS