RYHG63V100UF8*16
MFR.Part #
RYHG63V100UF8*16
JLCPCB Part #
C48970443
Package
Plugin,D8xL16mm
Description
100uF 16mm 2.4A 2000hrs@105℃ 38mΩ@100kHz 63V 8mm Polymer Plugin,D8xL16mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS