RYGVM35V470UF8*10
Extended
Manufacturer
Honor Elec
MFR.Part #
RYGVM35V470UF8*10
JLCPCB Part #
C48970923
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 35V 470uF 850mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS