RVE1H470M0607
Extended
Manufacturer
Honor Elec
MFR.Part #
RVE1H470M0607
JLCPCB Part #
C88677
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 47uF 50V 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS