05A20L50P
Extended
Manufacturer
HanElectricity
MFR.Part #
05A20L50P
JLCPCB Part #
C5362162
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 400mA 50P 50V Bottom Contact Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS