XC6206-3.3NR
Extended
Manufacturer
HX(hengjiaxing)
MFR.Part #
XC6206-3.3NR
JLCPCB Part #
C2984874
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 3.3V 300mA 30uVrms 390mV@(100mA) 50dB@(1kHz) 5uA 8V Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS