XC6206-2.8NR
Extended
Manufacturer
HX(hengjiaxing)
MFR.Part #
XC6206-2.8NR
JLCPCB Part #
C2984872
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 2.8V 300mA 30uVrms 390mV@(100mA) 50dB@(1kHz) 5uA 8V Fixed Over Current Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS