XC6206-1.5NR
Extended
Manufacturer
HX(hengjiaxing)
MFR.Part #
XC6206-1.5NR
JLCPCB Part #
C2984869
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 1.5V 300mA 30uVrms 50dB@(1kHz) 5uA 680mV@(100mA) 8V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS