SMBJ60CA
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
SMBJ60CA
JLCPCB Part #
C7466419
Package
SMB(DO-214AA)
Description
1uA 6.2A 600W 60V 66.7V、73.7V 96.8V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS