SMBJ48CA
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
SMBJ48CA
JLCPCB Part #
C7495263
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 48V 53.3V、58.9V 600W 7.8A 77.4V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS