SMBJ12CA
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
SMBJ12CA
JLCPCB Part #
C7466450
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 12V 13.3V、14.7V 19.9V 1uA 30.2A 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS