SMBJ100CA
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
SMBJ100CA
JLCPCB Part #
C7466451
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 100V 111V 162V 1uA 3.7A 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS