LD1117S33TR-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
LD1117S33TR-HXY
JLCPCB Part #
C42411824
Package
SOT-223
Description
-20℃~+125℃ 1 1.3V@(800mA) 15V 2mA 3.3V 800mA Fixed Positive Thermal Shutdown SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS