LD1117S12TR-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
LD1117S12TR-HXY
JLCPCB Part #
C42411826
Package
SOT-223
Description
-20℃~+85℃ 1.2V 1.3V@(800mA) 15V 2mA 800mA Fixed Over Temperature Protection SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS