IGW40N120H3-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
IGW40N120H3-HXY
JLCPCB Part #
C49003446
Package
TO-247
Description
-40℃~+175℃ 1.2kV 1.6mJ 1.9V@40A,15V 160A 161pF 170nC@15V 195ns 2.65mJ 35pF 375ns 417W 48ns 5.047nF 5.1V@0.25mA 80A TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS