HRT9013-28GB
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HRT9013-28GB
JLCPCB Part #
C41381684
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃ 1 100mV@(100mA) 2.8V 500mA 50uVrms 75dB@(1kHz) 75uA 7V Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS