HNTD20N06LT4G
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HNTD20N06LT4G
JLCPCB Part #
C42401083
Package
TO-252-2L
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.355nF 2.5V@250uA 20A 22nC@10V 32mΩ@10V 34.7W 49pF 60V 60pF TO-252-2L MOSFETs ROHS