HMSMCJ36A
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HMSMCJ36A
JLCPCB Part #
C42402055
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 1uA 25.9A 36V 40V、44.2V 58.1V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS