HBSC025N03MSG
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HBSC025N03MSG
JLCPCB Part #
C42401472
Package
DFN5x6-8L
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 150A 187W 2.4mΩ@10V 2.5V@250uA 225pF 30V 340pF 4.345nF 56.9nC@10V N-Channel DFN5x6-8L MOSFETs ROHS