FGH40T65SQD-F155-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
FGH40T65SQD-F155-HXY
JLCPCB Part #
C49003409
Package
TO-247
Description
-40℃~+175℃ 1.52nF@25V 136ns 2.1V@40A,15V 250W 26ns 3.2V@250uA 430uJ 56ns 57nC@15V 650V 70A 900uJ TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS