AP2138N-3.3TRG1-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
AP2138N-3.3TRG1-HXY
JLCPCB Part #
C42411830
Package
SOT-23
Description
-30℃~+85℃ 15V 250mA 2uA 3.3V 440mV@(40mA) Fixed SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS