AMS1117-3.3(SOT-223)
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
AMS1117-3.3(SOT-223)
JLCPCB Part #
C5346136
Package
SOT-223
Description
0℃~+125℃@(Ta) 1 1.4V@(1A) 15V 1A 3.3V Fixed Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS