HSH150N02
MFR.Part #
HSH150N02
JLCPCB Part #
C2987722
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 120A 135nC@10V 150V 15mΩ@10V 300W 318pF 5.782nF 569pF 5V N-Channel TO-263 MOSFETs ROHS