TJ1117GS-3.3
Extended
Manufacturer
HTC Korea TAEJIN Tech
MFR.Part #
TJ1117GS-3.3
JLCPCB Part #
C126082
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(1A) 12V 1A 3.3V 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS