TF13BSA-16S-0.4SH(800)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
TF13BSA-16S-0.4SH(800)
JLCPCB Part #
C3168932
Package
SMD,P=0.4mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.2mm 0.4mm 0.88mm 16P Bottom Contact Gold Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.4mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS