PCN10-96P-2.54DS(72)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
PCN10-96P-2.54DS(72)
JLCPCB Part #
C3653769
Package
Push-Pull,P=2.54mm
Description
-55℃~+85℃ 2.54mm 2A 3 300V 96P Gold Right Angle Push-Pull,P=2.54mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS