FX6-50S-0.8SV(71)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FX6-50S-0.8SV(71)
JLCPCB Part #
C6259088
Package
SMD,P=0.8mm
Description
-55℃~+85℃ 0.8mm 100V 2 500mA 50P Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.8mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS